Aktuality

Říjen 2019


Stravování v domově pro seniory v Polici nad Metují aneb co u nás najdete pod pokličkou  

                                                                                                                                                              

Září je tu a podzim klepe na dveře. Dětem skončily prázdniny, nám dospělým letní radovánky, dovolené a plni energie a nových zážitků se vracíme ke svým každodenním povinnostem.  Pro pracovníky našeho domova seniorů je období léta a dovolených, které je pro většinu lidí obdobím všeobecného zpomalení a relaxace, obdobím velmi náročným.


Read more…

Informace o změně přístupu do areálu Domova důchodců Police nad Metují

 

Vážení spoluobčané.

            Dovolte mi, abych Vás informovala o změně přístupu do areálu Domova důchodců Police nad Metují. Z důvodu zajištění bezpečnosti uživatelů Domova důchodců bude v průběhu měsíce října 2019 zahájen provoz elektricky ovládaných vjezdových bran pro automobily a branky s elektronickým zámkem pro vstup osob. Jedná se o vjezdovou bránu a branku pro pěší z ulice Na Sibiři a vjezdovou bránu z ulice Smetanova.


Read more…

Září 2019


Milí spoluobčané,

     léto, prázdniny, dovolená, radovánky u vody jsou pro letošní rok nenávratně pryč a my všichni se pomalu vracíme ke svým povinnostem. V našem domově musí být neustále zajištěna nepřetržitá péče o naše uživatele i přesto, že byl čas dovolených. Proto život neutuchá ani v těchto měsících.  Pojďte se mnou zavzpomínat, jak jsme prožili letní čas v našem domově.


Read more…

Červenec 2019

Dne 20.6.2019 se u nás v Domově důchodců v Polici nad Metují uskutečnily letos již 16. hry seniorů, kterých se zúčastnili kromě našich obyvatelů a zaměstnanců i obyvatelé a zaměstnanci jiných zařízení sociálních služeb (Chráněné bydlení Náchod, DD Pilníkov, Domov s pečovatelskou službou v Polici nad Metují, DD Broumov a DD Justynka z Hronova).


Read more…

Květen 2019

Péče o uživatele v Domově důchodců v Polici nad Metují.

 

Rodíme se na svět, jako malé bezbranné děti, celý svět se točí kolem nás. Kráčíme životem, sbíráme zkušenosti a po obdobích plných síly přichází období podzimu života. Období, kdy nám sil ubývá. Období, kdy se opět svět točí kolem nás a kdy přijímáme pomoc.


Read more…

100.narozeniny p. Ročková


Zprávy z domova důchodců


Dne 17. 4. 2019 se v domově důchodců konala oslava významného životního jubilea – 100 let naší milé uživatelky a spoluobčanky p. Jiřiny Ročkové.

Paní Ročková se narodila 20. 4. 1919 na Pardubicku již do nově vzniklé Československé republiky.  Prožila své dětství a mládí s rodiči na statku. I přes to, že prošla životem často na pozadí pohnutých dějinných událostí – v období velké hospodářské krize, 2.


Read more…

Mobilní rozhlas


Informace pro rodinné příslušníky uživatelů DD Police nad Metují

 

Od ledna 2019 mají všichni rodinní příslušníci našich uživatelů možnost přihlásit se do nové moderní aplikace „Mobilní rozhlas“, kterou provozuje město Police nad Metují. Díky této aplikaci budete vždy včas informováni.


Read more…

Duben 2019


Poskytování zdravotní péče v Domově důchodců

Pravidelně vás čtenáře Polického deníku seznamujeme s děním v Domově důchodců v Polici nad Metují. Tentokrát vám představíme naši práci na zdravotním úseku. Zdravotní péči v Domově důchodců poskytují naše zdravotní sestry dle ordinace praktického či specializovaného lékaře všem potřebným uživatelům.


Read more…

Březen 2019


Aktivizační činnosti v Domově důchodců Police nad Metují

Když se mě někdo zeptá, co dělám v našem domově důchodců, tak jim odpovím, že aktivizační pracovnici. A zpravidla každý druhý se mě zeptá: „Co to je? Co že to děláš?“ Ráda bych Vám proto touto cestou osvětlila náplň aktivizačních pracovníků a aktivizační činnosti. Aktivizační činnosti jsou důležitou součástí života našich uživatelů.


Read more…

Únor 2019


Zprávy z DD Police nad Metují

Milí spoluobčané, ráda bych Vám skrze následující řádky dala nahlédnout do Domova důchodců Police nad Metují, konkrétně do práce fyzioterapeuta nebo PSS (pracovník v soc. službách) pro rehabilitaci. Do DD jsem jako fyzioterapeut nastoupila v roce 2000 na částečný úvazek. Dostala jsem k dispozici jednu malou místnost se skromným vybavením. Všechny společné aktivity jako třeba skupinové cvičení se odehrávaly v jídelně obyvatel.


Read more…

Leden 2019


Milí spoluobčané,

setkáváme se spolu na stránkách Polického měsíčníku v roce 2019 poprvé. Nejdříve vám chci popřát vše nejlepší do nového roku a rovněž poděkovat za přízeň, kterou jste nám v loňském roce i v letech předešlých projevovali. Chci vás ujistit, že Domov důchodců v Polici nad Metují je domovem otevřeným. Rádi vás zde přivítáme u příležitosti různých oslav a kulturních akcí, stejně i ve všední dny.


Read more…

Duben 2018

Milí spoluobčané,

dovolte mi, abych navázala na článek pana místostarosty Jiřího Škopa z únorového čísla Polického měsíčníku s názvem „Proč věříme raději lžím?“ Bohužel mám stejnou zkušenost, lidé raději věří různým nepodloženým informacím, lžím a výmyslům, hlavně, když je podává zasvěcená osoba, místo toho, aby si sami ověřili, jak se věci doopravdy mají.

V poslední době se k mým uším donesly všelijaké informace, které se týkají našeho domova.


Read more…

Leden 2018

Milí spoluobčané,

úvodem bych Vám chtěla popřát vše nejlepší do nového roku a zároveň poděkovat za přízeň, kterou jste nám v loňském roce i v předešlých letech projevovali. Chtěla bych Vás ujistit, že náš domov je domovem otevřeným a rádi Vás zde přivítáme nejen při různých oslavách a kulturních akcích, ale i ve všední dny. Vítáni jsou jak rodinní příslušníci našich uživatelů, tak i přátelé a příznivci našeho domova.


Read more…

Prosinec 2017

Milí spoluobčané,

rok 2017 se nezadržitelně blíží k závěru, ale přesto mi dovolte, abych se vrátila o několik týdnů zpět a přiblížila Vám různé akce, které se v našem domově uskutečnily.

Konec léta jsme strávili ve společnosti hudby. Nejprve to byl koncert p. Petráše a názvem „Harmoniko, hrej!“. Už sám název vypovídá o tom, že p. Petráš se svoji harmonikou nám zahrál a zazpíval známé lidové písničky.


Read more…

Příspěvek

Milí spoluobčané,

          léto se pomalu chýlí ke konci, prázdniny utekly jako voda, dovolená je nenávratně pryč a my všichni se pomalu vracíme ke svým povinnostem. Pojďte se mnou zavzpomínat, jak jsme prožili letní čas v našem domově. Snažíme se, aby naši uživatelé prožívali svůj čas v pohodě a klidu, ale zároveň smysluplně. Proto připravujeme různé programy a s některými z nich, které u nás již proběhly, Vás teď seznámím.


Read more…

Červen 2017


Milí spoluobčané,

          chtěla bych se s Vámi podělit o střípky dění z našeho domova. Nejdříve se musím vrátit k naší velikonoční výstavě, která se, myslím moc povedla. Spousta krásných výrobků, které vytvářeli naši uživatelé, výborný mazanec, káva, čaj, ale hlavně dobrá nálada, setkávání našich uživatelů, jejich rodinných příslušníků a příchozích z města i z jiných spřátelených domovů, to vše vytvořilo nádhernou atmosféru, kterou jsme si všichni užili.


Read more…

Duben 2017


Milí spoluobčané!

                    Jaro už nám pomalu ťuká na dveře, ale já bych se ráda ještě na chvíli vrátila o měsíc zpátky a společně s Vámi zavzpomínala na veselý masopustní rej, který proběhl u nás v domově koncem února. Zaměstnanci  oblékli masky a jako mávnutím kouzelného proutku se proměnili v berušku, vílu, šaška, anděla, čmeláka, kočičku a nechyběli ani lyžaři.


Read more…

Leden 2017


Milí spoluobčané,

          znovu se Vám hlásíme v novém roce s aktuálními zprávami a malým ohlédnutím za rokem loňským. Především konec roku byl doslova nabitý událostmi a množstvím akcí.

          První akcí adventního období v našem domově byla tradiční „Vánoční výstava“, na které se podíleli jak obyvatelé, tak zaměstnanci domova. Všichni se velice snažili a myslím, že výsledek stál za to.


Read more…

Říjen 2016


Milí spoluobčané,

          stejně jako podzim před námi prostírá pestrou paletu barev a střídá světla i stíny, tak i v našem domově se neustále něco děje.  V půlce září jsme se vydali s několika uživateli do Domova důchodců v Lamperticích na sportovní hry. Všichni zúčastnění se s vervou zapojili do zápolení, ať už šlo o házení šipkami, nebo kuželky.


Read more…

Září 2016


Zprávy z Domova důchodců

           S přicházejícím podzimem přinášíme malé ohlédnutí za letošním létem, které uteklo rychleji, než by si mnozí z nás přáli. Přestože je léto pro většinu z nás, dobou lenošení a dovolených, v našem domově bylo i v horkém létě živo a veselo.


Read more…

Červenec 2016


Milí spoluobčané.

          V tomto čísle Polického měsíčníku se opět vrátíme o nějaký čas zpět a připomeneme Vám akce, které se v našem domově uskutečnily.

          30. května nás přijela potěšit svými písničkami zpěvačka, kytaristka, skladatelka a textařka Eva Henychová. Na svých koncertech dokáže zasáhnout srdce lidí všech věkových generací. Její písně jsou osobní zpovědí člověka, který umí nahlédnout pod povrch skutečností všedního života.


Read more…

Červen 2016


Milí spoluobčané,

                  moc Vás opět pozdravujeme z domova důchodců a přinášíme Vám zprávičky a informace o tom, co se u nás za předcházející měsíce událo. A věřte, že se v domově nenudíme.

                 Kromě stálých pravidelných aktivit, jako je společné cvičení s fyzioterapeutkou, ruční práce, zpívání, promítání filmů nebo předčítání, jsme si v březnu s dětmi ze Základní školy ve Žďáru nad Metují připomněli a oslavili Mezinárodní den žen.


Read more…

Únor 2016


Milí spoluobčané, opět se Vám připomínáme z Domova důchodců

                    Po příjemném prožití vánočních svátků a přivítání nového roku jsme se s nadšením pustili do různých akcí a aktivit. Úvod roku bývá v našem domově ve znamení tradičních akcí, nejinak tomu bylo i letos.

                   Nový rok jsme přivítali jednak slavnostním přípitkem, tak i ve společnosti Tří králů, kteří k nám již tradičně zavítali s koledou.


Read more…

Říjen 2015


Léto, prázdniny, dovolená…. To je pro letošní rok v nenávratnu. I my v Domově jsme prožili pestré léto naplněné akcemi různého zaměření.

V červenci jsme si poslechli krásný koncert sourozenců Važanových, navštívil nás kouzelník Waldini, byli jsme v Pellyho domech na terase a vyjeli jsme si i na Ostaš, kde to máme moc rádi.


Read more…

Červenec 2015


Období, kdy začíná svítit první pořádné sluníčko oznamující letní dny, je pro náš domov důchodců každoročně obdobím finiše v přípravách tradičních červnových Her seniorů. Ne jinak tomu bylo i letos, kdy jsme „hry“ pojali jako staročeský řemeslný jarmark. Šikovní řemeslníci vytvářeli svá díla přímo před zraky návštěvníků a tak nám umožnili připomenout si, co vlastně které umění obnáší.


Read more…

Březen 2015


Po delší odmlce se opět hlásíme se zprávami z Domova důchodců.
Po oslavení Vánočních svátků, rozbalení všech dárků, a rozloučení se se starým rokem jsme se opět pustili do různých aktivit.
Mezi první akce letošního roku patřilo symbolické zakončení naší Seniorské akademie zajímavostí. Sešli jsme se v komorním prostředí, nechyběla skladba Gaudeamus igitur. Při slavnostní gratulaci pak každý dostal květinu, diplom a absolventskou čepičku.


Read more…